Nawigacja

2014/2015

Wycieczki, wydarzenia, uroczystości

 

Odpowiedzialność karna nieletnich.

W dniu 11 grudnia 2014 r. klasy pierwsze gimnazjum spotkały się z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Sokółce. Tematem spotkania była „Odpowiedzialność karna za popełnione czyny osób nieletnich”. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci i młodzieży z najważniejszymi przepisami zawartymi w Ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich dotyczącymi przeciwdziałania wszelkim objawom demoralizacji i przestępczości osób nieletnich. Podczas spotkania funkcjonariusz wyjaśnił, jaką odpowiedzialność karną ponoszą osoby nieletnie.
Uświadomił także zebranym, że błędy popełniane w wieku młodzieńczym mogą mieć swoje odbicie w dorosłym życiu. Szczególną uwagę poświęcono bezpieczeństwu dziecka. Policjant podczas spotkania uświadomił również młodzieży konsekwencje popełniania czynów zabronionych i przestępstw, takich jak: kradzież, rozbój, włamanie, pobicie, posiadanie i handel narkotykami.
Omówił również możliwe środki wychowawcze stosowane przez sąd oraz przedstawił rodzaje placówek resocjalizacyjnych w środowisku otwartym, jak również zamkniętym.

 

 

Uczniowie z wizytą u sokólskich Policjantów.

Uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Sokółce. Mundurowi przypomnieli najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas codziennej drogi do szkoły i domu oraz zachęcili do udziału w kampanii społecznej "Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym".
Sokólskich policjantów odwiedzili uczniowie klas IVc i Vc Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce. Mundurowi przybliżyli młodym ludziom specyfikę swojej pracy, a także zapoznali z miejscem pracy na poszczególnych stanowiskach służbowych.
Następnie funkcjonariusze omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podczas codziennej drogi do szkoły i domu. Przypomnieli również, jak zachować się w kontakcie z nieznajomą osobą. Odwiedzający mogli przyjrzeć się z bliska radiowozom i wyposażeniu, wykorzystywanym przez mundurowych w codziennej służbie.
W końcowej części spotkania dzieci otrzymały serduszka w ramach kampanii społecznej "Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym", w których mogły wpisać samodzielnie wymyślone hasła lub skorzystać z gotowych podpowiedzi: "Mamo, czekamy w domu. Kocham, jedź ostrożnie", Tatuś, czekamy w domu. Kocham, jedź ostrożnie". Serduszka, dzieci przekażą swoim rodzicom i opiekunom, aby ci zawsze pamiętali o ostrożnej i bezpiecznej jeździe

 

Bezpieczna drogi do szkoły

W dniu 29 września odbyło się spotkanie skierowane do uczniów kl I-III SP z Policją. Miało ono na celu edukację dzieci z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze i tym samym zwiększenie ich bezpieczeństwa.
Uczniowie obejrzeli film „Bezpieczna droga do szkoły”, następnie odpowiadali na pytania związane z tematyką bezpiecznego poruszania się po drogach. Zostały omówione zasady bezpiecznego podróżowania dziecka zarówno samochodem jak i rowerem. Nasz Gość podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe.
Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali odblaski.
Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych na terenie szkoły, mających za zadanie zwiększenia bezpieczeństwa uczniów.

Dorota Maliszewska, Joanna Horosz

 

"Żyć zdrowo i bezpiecznie".

Dnia 22 maja 2015 r. w gospodarstwie agroturystycznym „Rościsławówka” w Drahlach odbyła się impreza integracyjna pn. „Żyć zdrowo i bezpiecznie”.
Wzięli w niej udział uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce posiadający orzeczenia o niepełnosprawności lub (i) orzeczenia o kształceniu specjalnym, pod opieką rodziców i nauczycieli.
Jej organizatorkami były panie E. Borowska, B. Olszewska, A. Lutostańska, A. Bujwicka oraz J. Lichanów. Na imprezie obecni byli również goście z PCK i PSSE – panie B. Wnukowska oraz B. Grynczel i A. Szebiotko, które także zorganizowały dzieciom różnorodne konkursy. Wydarzenie zostało sfinansowane przez PFRON (przy udziale PCPR w Sokółce) i Radę Rodziców ZSI.
Organizatorzy zapewnili uczestnikom wiele ciekawych atrakcji, m.in.: zajęcia z hipoterapii, przejażdżki bryczką, konkursy i zabawy dopasowane do rodzaju niepełnosprawności dzieci (konkursy plastyczne oraz wiedzy), a także zawody sprawnościowe. Uczestnicy imprezy mieli zapewniony gorący posiłek oraz słodki i owocowy poczęstunek.

 

 

X Szkolny Konkurs Wiedzy klas trzecich "Uczeń z klasą" - Rok 2014/2015

Jak co roku w ostatnich dniach nauki odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy "Uczeń z klasą". Była to już X edycja tego konkursu. Do rywalizacji stanęły dwa zespoły w składzie:
Klasa III a - Wiktoria Rećko i Weronika Bergiel
Klasa III b - Daniel Mrozowicz i Jeremi Miroń
Zawodnicy odpowiadali na pytania dotyczące wiadomości i umiejętności z klas I-III ale również musieli wykazać się wiedzą z różnych dziedzin wykraczających poza ten zakres.
Celem konkursu jest nie tylko sprawdzenie wiedzy z różnych dziedzin ale również rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz wyrobienie nawyków zdrowej rywalizacji.

Zdobywcą zaszczytnego tytułu "Ucznia z klasą" został uczeń klasy III b - Daniel Mrozowicz

Gratulujemy Danielowi i jego koleżankom i kolegom z klas trzecich!

 

 

 

VI Międzyszkolny Festiwal Talentów.

Dnia 3.06.2015r. odbył się VI Szkolny Festiwal Talentów, który daje możliwość zaprezentowania swoich uzdolnień artystycznych, spełnienia marzenia występu przed szerszą publicznością czy też po prostu dobrej zabawy.
Na początku wystąpiły zespoły klasowe najmłodszych uczniów naszej szkoły. Każda klasa pod kierownictwem swojej wychowawczyni przygotowała krótką prezentację: pełne energii tańce do utworów "Mamma Mia", "Gummy Bear", "Gangnam Style" a także wesołe piosenki "Na podwórku koło bramy", "Marzenia o szkole".
Uczniowie klas IV- VI zaprezentowali przede wszystkim swój talent wokalny wykonując piosenki polskich i zagranicznych wykonawców. Uczniowie gimnazjum też marzą, by zostać wielkimi gwiazdami, wspaniale śpiewali, grali na instrumentach również własne kompozycje.
Jak się okazuje nasza szkoła jest bardzo roztańczona i wesoła dlatego wszystkim przypadły do gustu układy taneczne w wykonaniu uczniow klas III b, V b, IV a, IV b.
"To moja największa wada, że tańcuję bardzo rada" - zdradziły członkinie chóru szkolnego i wykonały pełne wdzięku tańce do utworów "Lego" czy też "Fireball".
Festiwal uświetnili swoją obecnością i występem zaprzyjaźnieni ze szkołą goście: Michał Gieniusz, Łukasz Słabkowski, zespół "Uzależnieni", grupa Studio Poezja pod kierunkiem Krzysztofa Zalewskiego.
Wszyscy uzdolnieni uczniowie mieli szansę pokazać swoje umiejętności i talenty a widzowie świetnie się bawili. Artystom gratulujemy i życzymy wytrwałości w doskonaleniu nieprzeciętnych zdolności. Wszystkich, którzy nie zdecydowali się wystąpić w tej edycji festiwalu, zachęcamy do ujawnienia swego talentu w przyszłym roku.

 

W związku z obchodami Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Narodowego Święta Konstytucji 3-go Maja, w dniu 30.04.2015r odbyły się w naszej szkole zajęcia otwarte dla uczniów klas I-III. Klasa IIa pod kierunkiem wychowawczyń Małgorzaty Janusz i Barbary Szczebiot przygotowała akademię poświęconą polskim symbolom narodowym.
Uczniowie wygłosili teksty na temat pochodzenia i znaczenia naszego godła, flagi i hymnu, recytowali patriotyczne wiersze i śpiewali piosenki. Następnie Panie: Beata Piktel, Dorota Maliszewska i Joanna Horosz przeprowadziły zajęcia utrwalające wiedzę uczniów o symbolach narodowych i majowych świętach.
Dzieci aktywnie realizowały zadania. Klasy pierwsze wykonały własnoręcznie flagę Polski, a drugie i trzecie uzupełniały kartę pracy podsumowującą zdobyte na zajęciach wiadomości.
Jednym z celów zajęć otwartych było spopularyzowanie uchwalonego przez Sejm RP w 2004 roku Święta Flagi, dlatego wszyscy uczestnicy nauczyli się wiersza o naszych narodowych barwach.

 

III Festiwal Piosenki Rosyjskiej.

Festiwal Piosenki Rosyjskiej jest cykliczną imprezą organizowaną w Zespole Szkół Integracyjnych przez nauczycieli języka rosyjskiego. Pomysł na imprezę zrodził się 6 lat temu i z roku na rok zyskuje coraz większe zainteresowanie. W tegorocznym Festiwalu brało udział ponad 50 uczniów ze szkół : Zespół Szkół z Sidry, Zespół Szkół z Nowego Dworu, Zespół Szkół Samorządowych z Dąbrowy Białostockiej, Zespół Szkół z Kuźnicy, Zespół Szkół z Szudziałowa, Zespół Szkół Ogólnokształcących z Sokółki, Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II z Sokółki, Gimnazjum Integracyjne Nr 3 w Sokółce.
Tym, co jednoczy uczestników Festiwalu, jest piosenka rosyjska, w której można wyśpiewać wszystko to, co gra w słowiańskiej duszy – miłość, tęsknotę, gniew, radość…, bo „gdzie słyszysz śpiew tam wejdź, ludzie źli nie śpiewają…”
Gościem honorowym tegorocznego Festiwalu był pan Eugeniusz Malinowski - aktor i piosenkarz, urodzony Rosjanin, - który zawsze czuł się Polakiem”, jak sam mówi o sobie. Jest także prezesem zarządu Fundacji na rzecz zbliżenia kultur OPEN ART. Mieliśmy przyjemność wysłuchać półgodzinnego recitalu, w czasie którego Pan Eugeniusz Malinowski wykonał piosenki Wysockiego, Okudżawy i Rozenbauma.
Gośćmi Festiwalu byli także pan Burmistrz Adam Kowalczuk i Dyrektor Sokólskiego Ośrodka Kultury pan Zbigniew Dębko, któremu bardzo dziękujemy za pomoc i udostępnienie sprzętu nagłaśniającego oraz oddelegowanie do pomocy panów Jarosława Cilulko i Michała Gieniusza, którym również serdecznie dziękujemy.
Dziękujemy panu Marcinowi Dylewskiemu za sponsoring oraz panu Mariuszowi Bieniasz.
Zapraszamy za rok!

 

Jasełka - 19 grudnia 2014

 

 

Zajęcia otwarte

 

Święto Niepodległości

IV Międzyszkolny Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej.

14 listopada 2014r. w naszej szkole odbył się IV Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. W ten sposób została uczczona 96 Rocznica Odzyskania Niepodległości. Gośćmi honorowymi byli przedstawiciele stowarzyszenia X Pułku Ułanów Litewskich - plutonowy Grzegorz Czołpiński i ułan Tomasz Horsztyński. W uroczystości brał udział wiceburmistrz pan Krzysztof Szczebiot.
O miłości do ojczyzny, o walce o wolność i bohaterstwie polskiego żołnierza śpiewali uczniowie z następujących szkół: Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Janowszczyźnie, Zespół Szkół w Nowym Dworze, Szkoła Podstawowa w Starej Kamionce, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sokółce, Zespół Szkół w Kuźnicy, Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Sokółce, Zespół Szkół Integracyjnych w Sokółce. Uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe statuetki i znaczki.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za przyjęcie naszego zaproszenia i udział w festiwalu. Zapraszamy za rok.
Dyrektor Zespołu Szkół Integracyjnych serdecznie dziękuje nauczycielom, którzy przygotowali festiwal, paniom: Małgorzacie Rogowicz, Justynie Horsztyńskiej - Szerejko, Ewie Borowskiej, Katarzynie Romanowicz, Ewie Krasnodębskiej, Urszuli Szczebiot, Krystynie Zubrzyckiej. Dziękuję za pomoc panu dyrektorowi SOK – u oraz panu Jarosławowi Cilulko za udostępnienie sprzętu nagłaśniającego i jego obsługę.

Maria Lilla Andrzejewska

 

Dzień integracyjny uczniów gimnazjum.

W piątek 17 października 2014 r. w naszej szkole odbył się dzień integracyjny dla gimnazjum połączony z otrzęsinami klas pierwszych. Imprezę zorganizowali uczniowie klas trzecich pod nadzorem opiekunek samorządu.
Rano każdy pierwszoklasista otrzymał nowe imię, którym miał posługiwać się przez cały dzień. Przerwy umilały uczniom różne zabawy, np. podchody.
O 11.50 miało miejsce ślubowanie, po którym rozpoczęła się najciekawsza część dnia. Wśród zaplanowanych atrakcji każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ich wachlarz był naprawdę szeroki: od konkurencji sportowych po te związane z muzyką i tańcem. Podczas imprezy panowała miła atmosfera, wszyscy byli zadowoleni. Oby więcej takich dni

 

Pasowanie na ucznia szkoły podstawowej.

Wreszcie nadszedł moment, na który czekali zapewne wszyscy pierwszoklasiści. Dnia 22 października uczniowie: klasy I a – pod opieką pań Ewy Rećko i Alicji Subiety, klasy I b – pod opieką pań Justyny Szerejko i Joanny Piskurewicz, klasy I c – pod opieką pani Teresy Badury, oraz klasy I d – pod opieką pani Renaty Tołłoczko złożyli ślubowanie i oficjalnie zostali włączeni do społeczności szkolnej. Miesięczne przygotowania do tej uroczystości podsumowała krótka część artystyczna z wierszami i piosenkami przygotowanymi przez dzieci. Następnie złożono ślubowanie a po nim pani dyrektor Maria Andrzejewska dotykała wielkim ołówkiem ramienia każdego dziecka na znak przyjęcia w poczet uczniów. Uczniowie otrzymali pamiątkowe czapki. Całość imprezy zakończono poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.
Pasowanie na ucznia to podniosła chwila, która pomaga dziecku zrozumieć, że chodzenie do szkoły jest nie tylko obowiązkiem, ale i przywilejem; że to istotny element życia człowieka, z którego każdy może być dumny.

Pierwszaczku, my już jesteśmy dumni z Ciebie, teraz TY bądź dumny ze swojej szkoły!

 

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole.


 

Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Administracji Obsługi, Szanowni Rodzice,
Kochani Uczniowie!

Dzień Komisji Edukacji Narodowej jest tym jedynym dniem w roku, w którym w szczególny sposób pochlamy się nad pracą nauczyciela, która przez wielu z nas jest pojmowana jako szczególna i wyjątkowa. Bo taką jest. Wiąże się bowiem z ogromną odpowiedzialnością za wychowanie i nauczanie dzieci i młodzieży, a co za tym idzie, z wywieraniem wpływu na ich przyszłość.
My, nauczyciele mamy tego świadomość. Dlatego dbamy oto, byśmy w swojej pracy, która dla wielu moich koleżanek i kolegów nauczycieli stała się pasją, byli profesjonalistami wrażliwymi zarówno na potrzeby uczniów jak i rodziców uczniów. Zdajemy sobie sprawę, że w stale zmieniającej się rzeczywistości musimy nadążyć za zmianami, a jednocześnie zachować wierność pięknym tradycjom polskiej szkoły, w której takie wartości jak: ojczyzna, rodzina, nauka, praca, uczciwość są filarami wychowania.
Dlatego też w Dniu Nauczyciela kieruję do wszystkich pedagogów szkoły, której mam zaszczyt być dyrektorem, słowa uznania i podziękowania. Dziękuje Wam Koleżanki i Koledzy za ogromne zaangażowanie , życzliwość i serce, jakie okazujecie codziennie swoim uczniom. Dziękuje za wspaniała współpracę i za to, że tak wytrwale i tak konsekwentnie dbacie o dobre imię naszej szkoły. Dziękuję za to, że jako dyrektor zawsze mogę liczyć na waszą pomoc i zrozumienie.
Drodzy Pracownicy Administracji i Obsługi! Bez Waszej pracy szkoła by nie funkcjonowała. Żadna bowiem instytucja nie może pracować bez księgowości i sekretariatu. Szkoła nie lśniłaby czystością, nie byłoby pysznych obiadów. Dzień Edukacji jest także Waszym Świętem. Życzę Wam przede wszystkim zdrowia i jak najwięcej dobrych, radosnych dni. Dziękuję za Wasz trud, za Wasze ogromne poczucie odpowiedzialności za szkołę i za wsparcie, którego tak często jako dyrektor szkoły doświadczam.
Cieszmy się wspólnie naszym świętem – Świętem Wszystkich Nauczycieli i Pracowników Oświaty.

Dyrektor szkoły Maria Andrzejewska

 

Debata wyborcza i wybory do samorządu szkolnego.


 

Debata wyborcza

26 września odbyła się debata wyborcza, którą poprowadzili w tym roku Aleksandra Rogowicz z klasy II a i Jakub Żamojda z klasy II b. W debacie wzięli udział kandydaci na przewodniczącego samorządu szkolnego, nauczyciele oraz reprezentanci klas IV - VI szkoły podstawowej oraz I - III gimnazjum.
Kandydaci odpowiadali na pytania przygotowane przez uczniów, które znali wcześnie i do których się przygotowali. Odpowiadali również na pytania kierowane do nich od publiczności. Każdy kandydat miał również czas na podsumowanie swojej kampanii wyborczej oraz zachęcenie do głosowania właśnie na niego.
Po zakończeniu debaty została ogłoszona cisza wyborcza.

Wybory

29 września w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu szkolnego. W tym roku o funkcję przewodniczącego samorządu szkolnego ubiegało się siedmiu kandydatów.
Wybory poprzedziła kampania wyborcza, w czasie której kandydaci prezentowali swoje programy wyborcze, zachęcali do głosowania oraz zbierali informacje o tym ,czego uczniowie oczekują od nich jako reprezentantów społeczności uczniowskiej.
Skład komisji wyborczej:
Przewodnicząca:
Aleksandra Rogowicz
Członkowie:
Anita Jalali
Anna Jarosz
Gabriela Czarnowicz
Julia Surmacz
Zuzanna Rogowicz

 

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego

Szanowni Nauczyciele, Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie,
Pracownicy administracji i obsługi!

Rozpoczynamy nowy rok szkolny! Przed nami czas pełen niespodzianek, wyzwań i oczekiwań. Będziemy wspólnie dążyć do wyznaczonych celów, wspólnie czerpać ze skarbnicy wiedzy, poznawać siebie, osiągać sukcesy i uczyć się znosić porażki. Rzeczywistość, która nas otacza, jest bardzo złożona i różnorodna. Razem łatwiej będzie ją oswoić i uczynić bezpieczną.
Kochani Uczniowie, życzę Wam, byście nigdy nie tracili wiary w siebie. Sukces jest w zasięgu każdego z Was. Należy tylko dążyć wytrwale do jego osiągnięcia. Będą Wam w tym pomagać zarówno nauczyciele jaki rodzice.
Szczególne słowa powitania kieruję do uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej, wśród których jest już grupa sześciolatków. Cieszę się, że jesteście już uczniami. Wkraczacie w czas odkrywania tajemnic wiedzy i zdobywania umiejętności, które pozwolą wam wspaniale się rozwijać. Życzę Wam, Kochane Pierwszaki, byście jak najszybciej zadomowili się w swojej szkole. Macie wspaniałe panie wychowawczynie, które otoczą was opieką i zawsze pomogą.
Witam również uczniów klas I gimnazjum. Zaczynacie trzeci etap edukacyjny. Przed Wami czas przygotowania do wkroczenia w dorosłość. Niech w czasie nauki w gimnazjum towarzyszą Wam przyjaźń, mądrość i radość z odnoszonych sukcesów.
Drodzy Nauczyciele! Kolejny rok szkolny to kolejny rok towarzyszenia naszym uczniom w wędrówce ku mądrości i wiedzy. Wasze doświadczenie, umiejętności i wielka odpowiedzialność za los powierzonych Wam dzieci są gwarancją ich sukcesu. Życzę Wam, by Wasza praca była zawsze właściwie oceniana i doceniana.
Szanowni rodzice! Życzę Wam, byście mieli jak najwięcej powodów do radości i dumy z Waszych dzieci. W każdym z nich drzemie ogromny potencjał, który dzięki współpracy Waszej i nauczycieli zostanie właściwie wykorzystany. Potrzebny jest na to czas, cierpliwość i mądra wyrozumiałość.
Drodzy Pracownicy administracji i obsługi. To dzięki Wam w szkole jest bezpiecznie i czysto. Życzę Wam, by Waszej pracy towarzyszył szacunek i wdzięczność naszej szkolnej społeczności.
Wakacje za nami. Przed nami nauka i praca. Życzę zatem wszystkim, byśmy umieli czerpać jak najwięcej radości z odnoszonych sukcesów i satysfakcji z pokonywania problemów.

Dyrektor szkoły Maria Lilla Andrzejewska

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami integracyjnymi Nr 2 w Sokółce
    16-100 Sokółka
    ul Szkolna 2
  • 85 7112136

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 252407