Nawigacja

2013/2014

Wycieczki, wydarzenia, uroczystości

 

Zakończenie Roku Szkolnego 2013/2014.

 

"Żyć zdrowo i bezpiecznie".

Dnia 23 czerwca 2014 w gospodarstwie agroturystycznym „Rościsławówka” w Drahlach odbyła się cykliczna impreza integracyjna pn. „Żyć zdrowo i bezpiecznie”.
Uczestniczyli w niej uczniowie niepełnosprawni z naszej szkoły wraz z rodzicami oraz zaproszeni goście: panie Barbara Grynczel i Anna Szebiotko z SANEPID-u oraz pani Teresa Wnukowska – instruktor Pierwszej Pomocy PCK.
Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, takich jak: przejażdżka konna, jazda bryczką, nauka udzielania pierwszej pomocy, nakrywanie do stołu, dyskoteka oraz wiele zabaw integracyjnych i konkurencji sportowych. Dużą atrakcję stanowiły kozy znajdujące się w gospodarstwie państwa Moćków. Wszyscy uczestnicy bawili się dobrze i wesoło, a czas na imprezie upłynął bardzo szybko. Nie zawiodła też pogoda.
Imprezę „Żyć zdrowo i bezpiecznie” sfinansował PFRON przy udziale PCPR w Sokółce oraz Rada Rodziców przy ZSI.

 

 

IX Szkolny Konkurs Wiedzy klas trzecich "Uczeń z klasą" - Rok 2013/2014

W ostatnim dniu nauki roku szkolnego 2013/2014 odbyła się IX edycja konkursu wiedzy uczniów klas trzecich "Uczeń z klasą". Do konkursu z każdej klasy wyznaczony został jeden "gracz" oraz jego "przyjaciel"- jako pierwsze koło ratunkowe. Drugim kołem ratunkowym, z którego mógł skorzystać gracz była cała klasa. Za poprawną odpowiedź gracz otrzymywał- 3 punkty, po konsultacji z przyjacielem- 2 punkty a po konsultacji z klasą - 1 punkt. Do rywalizacji przystąpili:

·  Klasa III a - Patryk Horczak i Adam Biergiel

·  Klasa III b - Kamila Kundzicz i Cyntia Zapadka

·  Klasa III c - Szymon Boboryko i Julia Hajduczenia Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy z różnych dziedzin, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz wyrobienie nawyków zdrowej rywalizacji.

Zdobywcą zaszczytnego tytułu "Ucznia z klasą" został uczeń klasy III a - Patryk Horczak.

Wszystkim uczniom gratulujemy umiejętności współpracy w grupie rówieśniczej.

 

Święto Rodziny

Klasa I a
W dniu 24.06.2014r. klasa Ia obchodziła Klasowe Święto Rodziny. Na uroczystość zaprosiliśmy nasze mamy, tatusiów i rodzeństwo. Zaprezentowaliśmy im różnorodne talenty oraz zdobyte w klasie pierwszej umiejętności. Przygotowaliśmy słodki poczęstunek, w trakcie którego przedstawiliśmy część artystyczną złożoną z samodzielnie ułożonych tekstów o mamie, tacie i o nas oraz piosenek. Wręczyliśmy upominki w postaci rodzinnego albumu, które wykonaliśmy własnoręcznie.
Rodzice byli bardzo dumni, ze nauczyliśmy się pięknie pisać, czytać, rysować i śpiewać. A my bardzo przeżywaliśmy występ dla naszych wspaniałych gości. Braliśmy w nim udział wszyscy i każdy mógł się zaprezentować.
Ta miła uroczystość dała dużo radości nam, naszym rodzicom i rodzeństwu oraz naszym wychowawczyniom Pani Barbarze Szczebiot i Pani Małgorzacie Janusz, które pomogły nam ją przygotować.

 

Klasa III a
16 czerwca 2014 roku klasa III a wraz z wychowawczyniami zaprosiła rodziców na spotkanie pod hasłem: „Mama, tata najważniejszy zawód świata”.
Okazja była wyjątkowa ponieważ 26 maja wszystkie mamy obchodziły swoje święto. 23 czerwca swój dzień będą świętowali tatusiowie.
Przybyli licznie rodzice obejrzeli występ dzieci, na który złożyły się: gra na flecie, recytacja wierszy, śpiew oraz taniec. Następnie rodzice wraz z dziećmi uczestniczyli w różnych konkursach i quizach. Było dużo śmiechu i radości z wygranych. Dzieci przygotowały słodki poczęstunek i pamiątkowe portrety swoich rodziców.
Była to też okazja do podsumowania pracy dzieci w roku szkolnym 2013/2014 i prezentacji ich sukcesów na szczeblu międzyszkolnym i szkolnym. Wychowawczynie podziękowały rodzicom za współpracę. Spotkanie zakończył wspólny taniec i życzenia udanych wakacji.

 

Dni Sokółki.

Nasz szkolny zespół wokalno – taneczny zakończył w roku szkolnym swoją działalność występem z okazji DNI SOKÓŁKI w dn. 15.06.2014 na stadionie OSiR – u. Do naszego występu dołączyła ucz. gimnazjum Zuzanna Iłenda. Wystąpiliśmy z repertuarem wokalnym i tanecznym.
Uczestnikom naszego szkolnego zespołu życzę zdrowych i radosnych wakacji, rodzicom dziękuję za pomoc w przygotowaniach do występów.

Opiekun grupy – Justyna Horsztyńska – Szerejko.

 

Wybory Młodzieżowego Mera Sokółki.

4.czerwca 2014 roku, a więc w 25-tą rocznicę pierwszych demokratycznych wyborów, z inicjatywy Fundacji "Sokólski Fundusz Lokalny", w naszym mieście odbyły się wybory młodzieżowego Mera Sokółki.
Do rywalizacji stanęli przedstawiciele uczniów czterech sokólskich szkół. Wśród nich nasza kandydatka - Karolina Klepacka.

Jej sztab wyborczy opracował strategię działania, kampanię wyborczą, ulotki i w ciekawy i niebanalny sposób przedstawił program wyborczy swojej Kandydatki.
Uczniowie naszej szkoły przygotowali transparenty z hasłami wspierającymi ich Przedstawicielkę.
Chociaż to nie Karolina otrzymała symboliczny klucz do bram miasta, należą Jej się gromkie brawa za odwagę, chęci i wspaniałą autoprezentację. Wspierającemu Ją sztabowi wyborczemu gratulujemy pomysłu, zdolności aktorskich oraz temperamentów! Belgijka w wykonaniu naszych uczniów była wspaniała!
Szczególne podziękowania należą się pani Eli Konieczko nadzorującej całe przedsięwzięcie oraz dzielnie ją wspierającemu panu Krzysztofowi Andrzejewskiemu!
Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

 

Konkurs mitologiczny - "Olimp kontra reszta świata".

3 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs mitologiczny, w którym udział wzięli uczniowie klas piątych. Przygotowany został przez panie: Ewę Krasnodębską, Katarzynę Gryszko i Elżbietę Konieczko. Celem tej niezwykłej lekcji było popularyzowanie kultury antycznej, poszerzanie wiadomości o bogach i herosach starożytnej Grecji, a także utrwalenie popularnych zwrotów i wyrażeń wywodzących się z mitologii. Dzięki mitom uczniowie rozbudzają swoje zainteresowania kulturą śródziemnomorską, poznają starożytny świat greckich bogów i bohaterów, a także rozwijają swoją wyobraźnię. Historie o powstaniu świata, narodzinach bogów, puszce Pandory, nici Ariadny, Dedalu i Ikarze, Tezeuszu, Prometeuszu czy Heraklesie powinien znać każdy Europejczyk.
Organizowanie konkursu mitologicznego jest doskonałą formą powtórki omówionych wcześniej tekstów. Ponadto zmusza uczniów do samokształcenia: skorzystania z księgozbioru bibliotecznego, sięgnięcia do zasobów Internetu. W naszym konkursie zwycięska drużyna otrzymała wieńce laurowe, a greckie boginie, w które wcieliły się uczennice klasy szóstej - Kaja Klimczak i Gabriela Szustakiewicz, częstowały uczestników i publiczność pysznymi cukierkami.

 

BEZPIECZNY PRZEJAZD "ZATRZYMAJ SIĘ I ŻYJ!"


 

20 maja 2014 roku naszą szkołę odwiedzili pracownicy PKP Polskich Linii Kolejowych. Spotkali się z uczniami klas I- III szkoły podstawowej, w ramach kampanii społecznej Bezpieczny przejazd "Zatrzymaj się i żyj!", której celem jest kształtowanie świadomości na temat bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowo - drogowych.
Podczas spotkania uczniowie poznali podstawowe zasady ruchu na przejazdach kolejowo - drogowych, uczyli się bezpiecznego zachowania oraz znaczenia znaków ustawianych przy przejazdach. Poznały również podstawowe zagrożenia płynące z niewłaściwego zachowania przy przechodzeniu przez tory. Ogromną atrakcją okazał się pokaz umiejętności psa z Posterunku SOK w Białymstoku. Na koniec spotkania dzieci otrzymały zeszyty edukacyjne wraz z grami na CD, które pozwolą utrwalić im zdobytą podczas spotkania wiedzę.

Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom nasze pociechy zachowają właściwe postawy podczas przekraczania pojazdów kolejowo – drogowych.
Prowadzącym serdecznie dziękujemy za wspaniałą lekcję bezpieczeństwa!

 

 

V Międzyszkolny Festiwal Talentów.

16 maja 2014 roku, w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnego Festiwalu Talentów. Jak co roku, swoje wyjątkowe umiejętności mogli zaprezentować wszyscy chętni uczniowie, a było ich wielu.
Mogliśmy zatem podziwiać występy taneczne, wokalne, instrumentalne i gimnastyczne. Szczególnie uroczo prezentowali się najmłodsi uczestnicy festiwalu, którzy do swoich występów podeszli niezwykle żywiołowo. Starsi uczniowie po raz kolejny udowodnili, że potrafią świetnie zaprezentować się w różnorodnym repertuarze muzycznym, śpiewając, grając na instrumentach czy tańcząc.
Na scenie zaprezentowali się również zaproszeni goście: zespół "Uzależnieni", który tworzą: Katarzyna Górska, Agnieszka Kozakiewicz, Grzegorz Górski i Sławomir Klimczak oraz chór młodzieżowy "Cantus Amicorum" pod batutą Heleny Sakowicz z Sokólskiego Ośrodka Kultury, w którego szeregach występują także i nasi uczniowie.
Swoim występem scenariusz imprezy wzbogaciła grupa „Utalentowanych”, którą stworzyli uczniowie naszej szkoły o specjalnych potrzebach edukacyjnych wraz ze swoimi opiekunkami.
Jury w składzie: pan S. Kostadinov, K. Klepacka i N. Sokołowska Przyznało tytuły "Super Talent" najbardziej uzdolnionym uczniom.

Zdobywcy "Super Talentów" (wszystkim laureatom przyznano pierwsze miejsca):

Kategoria Szkoła Podstawowa klasy I-III:
Zuzanna Rogowicz - kl. III A
Ksawery Izdebski - kl. II B
Weronika Bergiel - kl. II A

Kategoria Szkoła Podstawowa klasy IV-VI:
Kaja Klimczak - kl. VI C
duet Bartek Dylewski (kl. III B) i Michał Dylewski (kl. V B)
Małgorzata Bielawska - kl. IV B
Tymoteusz Wiszyński - kl. VI A

Kategoria Gimnazjum:
Zuzanna Iłenda - kl. III A
Urszula Komła - kl. II B
duet Filip Czyżewski (kl. I A) i gościnnie Oskar Bienasz (SP nr 1 w Sokółce, kl. VI)

Podczas Festiwalu Talentów mogliśmy podziwiać zdjęcia uczennicy klasy I a gimnazjum – Julii Jarno. Julka uczęszcza regularnie na zajęcia koła fotograficznego, a fotografia jest jej pasją.Julce gratulujemy talentu i życzymy, by swoją pasję rozwijała. Czekamy też na kolejne prace!

Imprezę przygotowały panie Ewa Krasnodębska i E. Konieczko, którym należą się ogromne brawa oraz słowa podziękowania!

 

30 kwietnia 2014 roku postanowiliśmy w naszej szkole uczcić zbliżające się "Święto Flagi" i tym samym pokazać swój patriotyzm oraz wyrazić szacunek dla symboli narodowych.
Część uczniów i nauczycieli uczciła ten dzień strojem w odcieniach bieli i czerwieni. Inni wykonali i przypięli kokardy narodowe lub kotyliony. Znalazła się też spora grupa, na której twarzach widniała pięknie wymalowana biało - czerwona flaga.
W salach lekcyjnych pojawiły się gazetki tematyczne dotyczące symboli narodowych oraz Konstytucji 3 Maja.
Efekty możecie podziwiać w galerii. Serdecznie zapraszamy!

 

8 maja 2014 roku w Zespole Szkół Integracyjnych w Sokółce odbył się V Festiwal Piosenki Rosyjskiej. Jest to cykliczna impreza, która pozwala uczniom zaprezentować swój muzyczny i językowy talent, ponieważ utwory były wykonywane w języku rosyjskim.
W tym roku na scenie można było usłyszeć reprezentantów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Zielonego Osiedla, szkół z Sidry, Nowego Dworu, Kuźnicy Białostockiej i Zespołu Szkół Integracyjnych.
Repertuar był bardzo zróżnicowany gatunkowo. Począwszy od utworów Ałły Pugaczowej, czy Anny German, a skończywszy na utworach współczesnych wykonawców takich jak MakSim. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Można było usłyszeć szeroką gamę pięknych głosów. Spora część wykonawców śpiewała przy akompaniamencie gitar. Znalazło się także miejsce dla występu czteroosobowego zespołu rockowego. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i „matrioszki”, a opiekunowie - podziękowania.
Przez cały czas młodych ludzi oklaskiwała liczna publiczność. Cała impreza przebiegła w bardzo wesołej i przyjaznej atmosferze. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na VI edycję festiwalu.
Miłym akcentem festiwalu były odwiedziny trójki absolwentów: Magdy Łysik, Patrycji Żukiewicz i Karola Czarnowicza. Karol przypomniał się nam w piosence „Ja sołdat”, którą wykonywał dwa lata temu jako uczeń naszego gimnazjum.
Organizatorami Festiwalu Piosenki Rosyjskiej byli nauczyciele języka rosyjskiego – Joanna Struczewska i Krzysztof Andrzejewski, wspierani przez uczniów gimnazjum.
Brawo! Festiwal został świetnie przygotowany i prowadzony!

 

Opowieść mojej Babci, mojego Dziadka

W dniu 14 lutego 2014r. w Zespole Szkół Integracyjnych rozstrzygnięto trzecią edycję III Gminnego konkursu plastyczno-literackiego "Opowieść mojej Babci, mojego Dziadka". Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach do wyboru: I - praca plastyczna, II - praca stylistyczna. Konkurs cieszył się dużą popularnością, nadesłano 94 prac plastycznych i 27 prac literackich ze szkół podstawowych i przedszkoli naszej gminy. Nagrodzono i wyróżniono w obu kategoriach 41 prac, biorąc pod uwagę takie kryteria jak: samodzielność wykonania, dobór techniki plastycznej, czy ogólne wrażenie artystyczne.

Prace plastyczne
Grupa 3-4 latki
I miejsce
Roksana Witosław - Przedszkole nr 4 w Sokółce
Zuzanna Skalimowska - Przedszkole nr 4 w Sokółce
II miejsce
Maja Żuk – Przedszkole nr 3 w Sokółce
Oliwia Borys - Zespół Wychowania Przedszkolnego w Malawiczach Dolnych
III miejsce
Michalina Łosińska - Przedszkole nr 4 w Sokółce
Jaś Makarewicz - Przedszkole nr 4 w Sokółce
Wyróżnienie:
Barbara Iłendo - Zespół Wychowania Przedszkolnego w Starej Kamionce
Ola Czarnomysa - Zespół Wychowania Przedszkolnego w Janowszczyźnie
Małgorzata Tomczak - Przedszkole nr 4 w Sokółce
 
Grupa 5 - latki
I miejsce
Amelia Dykiel - Przedszkole nr 4 w Sokółce
II miejsce
Szymon Zabłocki - Przedszkole nr 3 w Sokółce
III miejsce
Zuzanna Łapicz - Przedszkole nr 4 w Sokółce
Oliwia Szumicka – Oddział Przedszkolny w Starej Rozedrance
Wyróżnienie:
Ligia Małgorzata Zapadka - Przedszkole nr 4 w Sokółce
Zofia Kośmicka – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sokółce
 
Grupa 6-7 latki
I miejsce
Zuzanna Hawryłko – Przedszkole nr 1 w Sokółce
II miejsce
Izabela Matuk - Przedszkole nr 3 w Sokółce
III miejsce
Maja Parchanowicz - Przedszkole nr 3 w Sokółce
Wyróżnienie:
Wiktoria Kunda - Przedszkole nr 4 w Sokółce
Małgorzata Łowczecka - Przedszkole nr 3 w Sokółce
 
Klasa I
I miejsce
Magdalena Andrukiewicz – ZSI w Sokółce
II miejsce
Anna Sadowska – ZSO w Sokółce
III miejsce
Szyszko Wiktoria - Szkoła Podstawowa nr 1 w Sokółce
Wyróżnienie:
Damian Kondrat - Szkoła Podstawowa w Starej Rozedrance
 
Klasa II
I miejsce
Natalia Rećko – ZSI w Sokółce
II miejsce
Angelika Płońska – Szkoła Podstawowa w Starej Kamionce
III miejsce
Agnieszka Jacewicz - Szkoła Podstawowa w Boguszach
Wyróżnienie:
Sylwia Bubieniec - ZSI w Sokółce
Kundzicz Wiktoria - Szkoła Podstawowa w Geniuszach
 
Klasa III
I miejsce

Anna Baranowska - Szkoła Podstawowa nr 1 w Sokółce
II miejsce
Kinga Szustakiewicz – ZSO w Sokółce
III miejsce
Wiktoria Kondrat - Szkoła Podstawowa w Starej Rozedrance
Wyróżnienie:
Aleksandra Kaźmierczak -Szkoła Podstawowa nr 1 w Sokółce

 

Prace literackie
I miejsce
Julia Repucha - ZSO w Sokółce
Oliwia Fiłoń - ZSO w Sokółce
II miejsce
Julia Boćwińska - Zespół Wychowania Przedszkolnego w Starej Rozedrance
Alan Woronowicz - ZSO w Sokółce
III miejsce
Weronika Bergiel – ZSI w Sokółce
Jagoda Wysocka - Zespół Wychowania Przedszkolnego w Starej Rozedrance
Wyróżnienie:
Julia Januszkiewicz - Szkoła Podstawowa w Geniuszach
Beata Kozłowska - ZSO w Sokółce

 

 

Zabawa karnawałowa klas I - III

"W karnawale, w karnawale
Dzieci bawią się wspaniale.
Zorro w czarnej masce tańczy
I Smerfetka razem z nim.
Nie wiadomo kto jest kim..."

Jak co roku w okresie karnawału odbywają się w naszej szkole bale. 16 stycznia dzieci z klas I-III przebrane w różnorodne, kolorowe stroje bawiły się w rytm muzyki, którą zapewnili animatorzy z teatru Akadera.
Dziewczynki ubrane w balowe suknie księżniczek, wróżek, czarownic i postaci z bajek w doskonałych nastrojach pląsały po parkiecie. Chłopcy wybrali stroje rycerzy, kowbojów, żołnierzy, policjantów. Wszak nie od dziś wiadomo, iż za mundurem panny sznurem.
Podczas trwania zabawy odbyły się również konkursy, które dały dzieciom wiele radości i satysfakcji. Powodzeniem cieszyły się tańce w parach, mniejszych grupkach czy też zabawy taneczne jak "pociąg", "kaczuszki", "gangnam - style".
W salach rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Uwieńczeniem zabawy był "Mikołaj", który przybył z dużym workiem pełnym prezentów.
Wspólne zabawy, tańce przy wesołych dźwiękach muzyki i to we wspaniałym towarzystwie, dostarczają wiele radości. Uczestnictwo w dobrze zorganizowanym balu, podczas którego panuje niezwykła atmosfera na długo pozostanie w pamięci.

 

Jasełka - 20 grudnia 2013

BÓG SIĘ RODZI!!!

20. grudnia 2013 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie jasełkowe. Wspaniałą inscenizację przygotowała w tym roku młodzież klas III gimnazjum pod kierunkiem pani Doroty Domin i pana Jana Tichoniuka.
Były to Jasełka ekumeniczne, gdyż o tym samym cudzie narodzin Chrystusa mówiono językami różnych Kościołów. Co najważniejsze, okazało się, iż więcej w naszych wyznaniach wspólnego niż odmiennego... śpiewamy te same kolędy, mówimy o tym samym wydarzeniu i oczekujemy tego samego cudu!
Twórcom i wspaniałym, młodym artystom gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne niezwykłe spotkanie...
Zapraszamy do galerii...

 

"Mamo, Tato pobaw się ze mną".

18.10.2013 r. odbyły się w naszej szkole zajęcia otwarte "Mamo, Tato pobaw się ze mną". Uczestniczyli w niej uczniowie niepełnosprawni i ich rodzice.
Gościem honorowym imprezy była pani dyrektor Maria Lilla Andrzejewska. Koordynatorką i inicjatorką spotkania była pani Joanna Piskurewicz. Wspierały ją panie: Jolanta Lichanów, Urszula Mrozowicz, Ewa Borowska, Anna Staworko, Małgorzata Szuchnicka.
Impreza miała charakter rekreacyjno - sportowy. Nawiązywała do priorytetu szkoły na rok szkolny 2013/2014 - "Wdrażamy uczniów do czynnego uczestnictwa w kulturze fizycznej poprzez inicjowanie oraz współorganizowanie aktywności fizycznej i stosowanie różnorodnych form ich realizacji".
Zajęcia rozpoczęły się o godzinie ósmej na nowej hali gimnastycznej grą w dwa ognie. Następnie zaproszeni goście obejrzeli krótki montaż słowno- muzyczny przygotowany przez koło teatralne "Miraż" pt. "Recepta na zdrowie". Po wysłuchaniu i obejrzeniu przedstawienia w rytm piosenki "Jedzie pociąg" wszyscy ruszyliśmy do czterech stacji ćwiczeniowych:
I - "Rzut woreczkiem do celu"
II- "Podaj piłkę"
III- "Przeprowadź mnie przez kałużę"
IV- "Ptaszki i gniazda"
Każda zabawa polegała na współpracy. Towarzyszyły jej radość i śmiech uczestników. Wszyscy chętnie angażowali się w wykonywanie zadań. Takie zajęcia są bardzo wartościowe i potrzebne. Uczą współpracy, zaufania i wzajemnego wsparcia. Na pewno zostaną powtórzone.

 

"Wykonujemy ozdoby choinkowe".

Dnia 16 grudnia 2013 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców uczniów z niepełnosprawnością ph. "Wykonujemy ozdoby choinkowe".
Na wstępie goście obejrzeli krótki montaż słowno - muzyczny o tematyce bożonarodzeniowej w wykonaniu uczniów z zespołu teatralnego "Miraż".
Uczniowie i ich rodzice wykonali piękne bombki i łańcuch na choinkę. Wykorzystali do nich nietypowe materiały.
Oczywiście, nie mogło zabraknąć Mikołaja i drobnych, słodkich upominków.
Na końcu wszyscy uczestnicy imprezy składali sobie życzenia i zrobili wspólne zdjęcie, a każdy uczeń i rodzic zabrał do domu własnoręcznie wykonaną bombkę, którą zawieszą na choince.

 

III Międzyszkolny Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

13 listopada 2013 roku po raz trzeci odbył się w naszej szkole Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. Jest to cykliczna impreza ciesząca się dużym uznaniem. Uroczystość otworzyła Dyrektor ZSI w Sokółce - pani Maria Lilla Andrzejewska. Następnie wszyscy obecni wspólnie odśpiewali pieśń "Przybyli ułani pod okienko...", w ten sposób udzielając wsparcia młodym wykonawcom, którzy za chwile mieli wkroczyć na scenę.
W tym roku gościliśmy w naszych progach: chór SOK Cantus Amicorum, przedstawicieli SP w Malawiczach Dolnych, uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce, Gimnazjum nr 1 w Sokółce, SP nr 1 w Sokółce, SP w Geniuszach, Zespół wokalny „Exit” z Krynek. Jak zwykle nie zawiedli nas ułani z Sokólskiego Pododdziału im. 10 Pułku Ułanów Litewskich, którzy tradycyjnie odwiedzili nas w oryginalnych strojach ułańskich. Również uczniowie naszej szkoły przygotowani przez panią J. Holsztyńską – Szarejko i K. Romanowicz zaprezentowali się na festiwalowej scenie. Wykonawcy dostarczyli nam wielu wzruszeń i ogromną radość z możliwości wysłuchania tak wielu pięknych pieśni patriotycznych.
Imprezę poprowadziły koncertowo panie - D. Domin i E. Krasnodębska. Specjalne podziękowanie należą się uczniom klasy III a gimnazjum, którzy współprowadzili festiwal oraz dziewczętom z koła fotograficznego, szczególnie Julii Jarno, które robiły pamiątkowe zdjęcia.
Na zakończenie wszyscy wykonawcy i słuchacze festiwalowych utworów zrobili pamiątkowe zdjęcie z ułanami, a pani Dyrektor zaprosiła do spotkania za rok! Zapraszamy do galerii

 

Dzień integracyjny uczniów gimnazjum.

W naszej szkole po raz kolejny odbył się Dzień Integracji połączony z Otrzęsinami klas pierwszych gimnazjum.
Było mnóstwo konkurencji w których uczniowie klas trzecich gimnazjum sprawdzali różne umiejętności naszych pierwszaków. Jak się okazało klasy pierwsze sprawdziły się w stu procentach w każdej konkurencji.
Na początku odbyło się uroczyste ślubowanie podczas którego uczniowie przysięgli spełniać swoje obowiązki oraz godnie reprezentować szkołę. Po przemowie Pani Dyrektor oraz części oficjalnej rozpoczęliśmy wspólną zabawę. Podczas części pierwszej sprawdziliśmy umiejętności wychowawców. Panie wykazały się sprawnością fizyczną w konkurencji kręcenia hula hop oraz sprawdziliśmy ich zgranie z podopiecznymi. Następną konkurencją do której klasy mogły się wcześniej przygotować było przedstawienie się w ciekawy lub zabawny sposób. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem prezentacji obu klas. Klasa Ia napisała o sobie piosenkę, którą również nam zagrała, a klasa Ib wyrecytowała wiersz. W tej konkurencji obie klasy spisały się na medal. Przygotowanie i kreatywność uczniów przerosła nasze oczekiwania.
W drugiej części do konkurencji wytypowani byli poszczególni uczniowie z obu klas. Konkurencje były różne. Uczniowie musieli zmierzyć się z przeciwnikami w wyścigu, kto szybciej wypije miskę mleka; wykonać portret wychowawcy; zaśpiewać tekst z gazety do melodii znanej piosenki; zareklamować w zabawny sposób wylosowany przedmiot oraz „zaklepać” batonika.
W części trzeciej bawiliśmy się równie dobrze. Ta część skupiała się na różnego rodzaju tańcach oraz musztrze. Tańce czyli tunak, chocolate, taniec na gazetach, belgijka oraz zmysłowy wolny z miotłą dowiodły, że nasza szkoła umie tańczyć. Myślę, że obecnie frekwencja na dyskotekach bardzo wzrośnie. To były tylko niektóre konkurencje dla pierwszaków.
Po Otrzęsinach rozpoczęliśmy Dzień Integracji, w którym udział wzięło całe gimnazjum. Razem zatańczyliśmy jeszcze raz belgijkę, chętne osoby wzięły udział w tańcu z balonem oraz rysowaniu znanych osób, po czym zadaniem publiczności było odgadnięcie jakie to gwiazdy.
Wszyscy świetnie się bawiliśmy, a najważniejsze jest to, że się lepiej poznaliśmy. Klasy pierwsze gimnazjum zdały test i zostały przyjęte do naszej społeczności, a na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Napisała: Angelika Kowalewska kl. III a gim.

 

Pasowanie na ucznia szkoły podstawowej.

25 października 2013 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia, podczas której do grona uczniowskiego zostały przyjęte dzieci z klas pierwszych.
Aby stać się prawdziwym uczniem, pierwszoklasiści musieli udowodnić, że są mądrzy, sprawni, umieją śpiewać i kochają swoją Ojczyznę. W nagrodę otrzymali klucze do krain: mądrości, sprawności, śpiewu i miłości, które wręczyły im wróżki. Następnie uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, a pani wicedyrektor – K. Zubrzycka dokonała pasowania na ucznia dotykając ramienia każdego pierwszaka ogromnym ołówkiem. Po ceremonii, pierwszaki, już jako prawdziwi uczniowie tej szkoły udali się do swoich klas, by uczcić tę okoliczność.
Szczególne podziękowania należą się wychowawczyniom klas pierwszych, paniom: M. Janusz i B. Szczebiot, M. Rogowicz, A. Bujwickiej oraz D. Surmacz za przygotowanie swoich podopiecznych do tak ważnej dla nich chwili. Wspaniale spisała się również pani J. Piskurewicz, która wraz z uczennicami należącymi do koła teatralnego przygotowała oprawę artystyczną pasowania. Jak zwykle niezawodni we współpracy ze szkołą okazali się Rodzice, którzy przygotowali sale i słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy!
Było to popołudnie pełne wrażeń! Zapraszamy do galerii.

 

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole.

11 października 2013 roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.
Z tej okazji Samorząd Szkolny wraz z opiekunkami – panią Elą Konieczką i panią Ewą Krasnodębską oraz uczniowie klasy II B gimnazjum z panią Kasią Romanowicz przygotowali kilka miłych niespodzianek.
Nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły usłyszeli najserdeczniejsze życzenia, odśpiewano Im gromkie „Sto lat!” oraz w podziękowaniu za trud włożony w wychowanie, nauczanie i opiekę nad uczniami, obdarowano pięknymi kwiatami.
Uczniowie klasy II b gimnazjum przygotowali pełną humoru, śpiewu i życzeń część artystyczną. Pani Dyrektor wręczyła również Nagrody Dyrektora swoim pracownikom. Był to dla nas wszystkich bardzo miły dzień, który będziemy z radością wspominać.
A oto fotorelacja z uroczystości. Zapraszamy do galerii.

 

Debata wyborcza i wybory do samorządu szkolnego.

Debata wyborcza

27 września odbyła się debata wyborcza, którą poprowadzili w tym roku Urszula Komła z klasy II b i Adam Szymborewicz z klasy II a. W debacie wzięli udział kandydaci na przewodniczącego samorządu szkolnego, nauczyciele oraz reprezentanci klas IV – VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum.
Kandydaci odpowiadali na pytania przygotowane przez uczniów, które znali wcześnie i do których się przygotowali. Odpowiadali również na pytania kierowane do nich od publiczności. Każdy kandydat miał również czas na podsumowanie swojej kampanii wyborczej oraz zachęcenie do głosowania właśnie na niego.
Po zakończeniu debaty została ogłoszona cisza wyborcza.

Wybory

30 września w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu szkolnego. W tym roku o funkcję przewodniczącego samorządu szkolnego ubiegało się ośmiu kandydatów.
Wybory poprzedziła kampania wyborcza, w czasie której kandydaci prezentowali swoje programy wyborcze, zachęcali do głosowania oraz zbierali informacje o tym ,czego uczniowie oczekują od nich jako reprezentantów społeczności uczniowskiej.
Skład komisji wyborczej:
Przewodnicząca:
Angelika Kowalewska
Członkowie:
Ernest Greś
Anna Jarosz
Aleksandra Rogowicz
Gabriela Czarnowicz
Eryk Michałowski

 

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2013/2014.


2 września 2013 roku wkroczyliśmy w nowy rok szkolny. Było to rozpoczęcie dla nas wyjątkowe, gdyż mieliśmy zaszczyt być gospodarzami Wojewódzkiej Inauguracja Roku Szkolnego 2013/2014, a po raz ostatni podobna uroczystość odbyła się w Sokółce w 2005 roku.
Ponadto, inauguracja połączona została z oddaniem do użytku, długo wyczekiwanej przez naszych uczniów i nauczycieli, hali sportowej. O godz. 8.30 rozpoczęło się nabożeństwo w cerkwi pw. św. Aleksandra Newskiego. Przewodniczył mu Jego Ekscelencja Jakub Arcybiskup Białostocki i Gdański. W intencji uczniów i nauczycieli rozpoczynających nowy rok szkolny modlił się również Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Metropolita Białostocki Edward Ozorowski podczas mszy św., jaka została odprawiona w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Sokółce.
Po wspólnej modlitwie w cerkwi i kościele, uczestnicy uroczystości zebrali się w nowej sali sportowej Zespołu Szkół Integracyjnych. Wśród zaproszonych gości byli między innymi: hierarchowie katoliccy, prawosławni i muzułmanie, posłowie Ziemi Podlaskiej, przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Białymstoku, władz wojewódzkich oraz służby mundurowe, burmistrzowie i wójtowie, a także dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele i rodzice. Dostojnicy kościelni dokonali wyświęcenia hali sportowej, zaś formułę potwierdzającą rozpoczęcie nowego roku szkolnego wygłosił Podlaski Kurator Oświaty- Jerzy Kiszkiel. Odczytał on również list podpisany przez Ministra Edukacji Krystynę Szumilas.
Podczas Wojewódzkiej Inauguracji wręczono Medale Komisji Edukacji Narodowej przyznane przez Ministra Krystynę Szumilas za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Otrzymali je: Burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej, Zastępca Burmistrza Krzysztof Szczebiot oraz Dyrektor ZSI Maria Lilla Andrzejewska.
Ostatnimi punktami uroczystości były symboliczne rzuty piłkami do kosza i część artystyczna w wykonaniu uczniów.

W związku z rangą wydarzenia, gościliśmy również media. A oto linki do stron, o których o nas mówiono i pisano:
Sokolka.pl
isokolka.eu
TVP Białystok
Polskie Radio Białystok

 

 

Święto Wojska Polskiego.

Jak co roku poczet sztandarowy z naszej szkoły wziął udział w uroczystościach patriotycznych z okazji Święta Wojska Polskiego i 94 rocznicy Bitwy Warszawskiej. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej za Ojczyznę odprawionej w kościele pw. św. Antoniego w Sokółce. Później - w asyście sokólskiego pododdziału 10 Pułku Ułanów Litewskich i Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Suchowoli - uczestnicy przemaszerowali pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego.
Po przemówieniach odbył się Apel Poległych, a delegacje złożyły kwiaty i wieńce pod pomnikiem współtwórcy niepodległego państwa polskiego.
Uroczystości zakończył występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Suchowoli.

Bezpieczeństwo na wakacjach.

Spotkanie Policjanta z uczniami klas I- III Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 w Sokółce.
24 czerwca uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z panią Joanną Kłos policjantem Komendy Powiatowej Policji w Sokółce. Celem wizyt było omówienie zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem okresu wakacji.
Pani Policjant przypomniała najmłodszym numery alarmowe oraz sposób podawania informacji przez telefon. Podczas spotkania przypomniano uczniom zasady bezpieczeństwa nad wodą, poruszania się po drogach oraz bezpieczne zachowania podczas kontaktu z psem oraz w czasie ataku przez to zwierzę. Ponadto pani Joanna przypomniała, jakie zagrożenia mogą płynąć z rozmowy z nieznajomymi osobami i kogo należy powiadomić, gdy zostanie się skrzywdzonym przez osobę dorosłą. Zostały omówione zasady bezpiecznego podróżowania dziecka zarówno samochodem jak i rowerem. Nasz Gość podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe.
Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w czasie wakacji, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się, a także pokazywały, jaką pozycję należy przyjąć w czasie ataku psa. W nagrodę za aktywny udział uczniowie otrzymali odblaski. Uczniowie klas III wykonali ładne prace na konkurs plastyczny pt. „Moje bezpieczne wakacje 2014”, które służyły za doskonała pomoc w czasie rozmowy z Policjantem.
Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych na terenie szkoły, mających za zadanie zwiększenia bezpieczeństwa uczniów.

Dorota Maliszewska, Joanna Horosz

 

"Żyjmy zdrowo na sportowo".

Dnia 18 grudnia 2013r. odbyło się podsumowanie Szkolnej Imprezy Promującej Zdrowy Tryb Życia pod hasłem "Żyjmy zdrowo na sportowo”.
Impreza składała się z 2 etapów i jest tematycznie związana z porą roku w jakiej jest przeprowadzana. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas III.
W listopadzie p. J. Szerejko ogłosiła konkurs. Uczniowie mieli wykonać pracę plastyczną lub literacką zachęcającą do uprawiania sportów zimowych, rozpowszechniania znajomości sportów zimowych lub zachęcających do aktywnego spędzania czasu wolnego w okresie zimowym. Prace zostały zebrane, omówione i uwidocznione na korytarzu szkolnym.
Podsumowanie konkursu rozpoczęło przedstawienie teatrzyku szkolnego klas I-III. Aktorzy pod kierownictwem p. T. Badury przedstawili inscenizację pt: „Zielony Kapturek”, z której dzieci dowiedziały się jak ważny jest ruch, ekologia i zdrowy tryb życia.
Następnie p. E. Rećko i p. A. Subieta przeprowadziły gry i zabawy sportowe związane tematycznie z zimą. Były to wyścigi zimowych zaprzęgów, toczenie kuli śniegowej, rzucanie śnieżkami do celu. Największą frajdę sprawiła dzieciom wojna na śnieżki. Chociaż wszystkie zabawy były prowadzone na sali gimnastycznej a rekwizyty zimowe to były przybory sportowe i gazety to fajnie było poudawać, że ruch na śniegu sprawia wszystkim ogromną przyjemność.
Organizatorzy mają nadzieję, że zabawy te podpowiedzą jak bezpiecznie i wesoło można spędzić wolny czas.

Dnia 14 kwietnia 2014r. odbyło się podsumowanie II części Szkolnej Imprezy Promującej Zdrowy Tryb Życia pod hasłem „ Żyjmy zdrowo na sportowo”..
Impreza składa się z 2 etapów i jest tematycznie związana z porą roku w jakiej jest przeprowadzana. Uczestnikami konkursu, tym razem byli uczniowie klas II.
W marcu p. U. Szczebiot ogłosiła konkurs. Uczniowie mieli wykonać pracę plastyczną lub literacką zachęcającą do uprawiania sportów wiosennych, rozpowszechniania znajomości sportów lub zachęcających do aktywnego spędzania czasu wolnego w okresie wiosennym. Prace zostały zebrane, omówione i uwidocznione na korytarzu szkolnym. Następnie p. R. Tołłoczko i p. E. Dziewiątkowska przeprowadziły gry i zabawy sportowe, które mogą być rozgrywane wiosną zarówno na sali gimnastycznej jak również na podwórku. Były to biegi z pokonywaniem przeszkód, biegi z przyborami, rzuty do celu i inne zabawy sportowe. Podsumowanie konkursu zakończyło przedstawienie teatrzyku szkolnego klas I-III. Aktorzy pod kierownictwem p. T. Badury przedstawili inscenizację pt: „Zielony Kapturek”, z której dzieci dowiedziały się jak ważny jest ruch, ekologia i zdrowy tryb życia.
Wszyscy bawili się w radosnej i sportowej atmosferze. Trzecia i ostatnia część imprezy w czerwcu. Do rywalizacji przystąpią klasy pierwsze.
 

Dnia 13 czerwca 2014r. odbyło się trzecie podsumowanie Szkolnej Imprezy Promującej Zdrowy Tryb Życia pod hasłem "Żyjmy zdrowo na sportowo".
W maju p. M. Rogowicz ogłosiła konkurs. Uczniowie mieli wykonać pracę plastyczną lub literacką zachęcającą do uprawiania sportów letnich, rozpowszechniania znajomość tych sportów lub zachęcających do aktywnego spędzania czasu wolnego w okresie letnim. Prace zostały zebrane, omówione i uwidocznione na korytarzu szkolnym.
Podsumowanie konkursu rozpoczęło przedstawienie teatrzyku szkolnego klas I-III. Aktorzy pod kierownictwem p. T. Badury przedstawili inscenizację pt: „Zielony Kapturek”, z której dzieci dowiedziały się jak ważny jest ruch, ekologia i zdrowy tryb życia.
Następnie p. M. Janusz, p. B. Szczebiot i A. Bujwicka zorganizowały gry i zabawy sportowe. Cała sala gimnastyczna została podzielona na kilka stacji, gdzie dzieci pod opieką nauczycieli bawiły się bądź doskonaliły swoje umiejętności. Nad całością czuwała p. D. Surmacz.

 • Stacja I- strzelanie do bramki
 • Stacja II – kręcenie hula-hop
 • Stacja III- prowadzenie kapsla po torze
 • Stacja IV- przechodzenie przez tunel
 • Stacja V- zabawy z chustą

Wszystkie części szkolnej imprezy promującej zdrowy styl życia przyniosły dzieciom ogromną frajdę, zaspokoiły ich potrzebę ruchu, wniosły nowe pomysły na zabawę i sprzyjały zdrowej rywalizacji.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami integracyjnymi Nr 2 w Sokółce
  16-100 Sokółka
  ul Szkolna 2
 • 85 7112136

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 236997