Nawigacja

2012/2013

Wycieczki, wydarzenia, uroczystości

"Żyć zdrowo i bezpiecznie".

24 czerwca 2013 r. w gospodarstwie agroturystycznym w Drahlach już po raz dziesiąty odbyła się impreza rekreacyjna z udziałem dzieci niepełnosprawnych z ZS, pn. "Żyć zdrowo i bezpiecznie". Jej celem było propagowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia. Na imprezie gościły panie: przedstawicielki SANEPID-u - Barbara Grynczel i Anna Szebiotko oraz Instruktor Pierwszej Pomocy PCK – Teresa Wnukowska. Pani Teresa Wnukowska uczyła dzieci udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Dzieciom przygotowano wiele innych atrakcji - jeździły konno, bryczką, strzelały z łuku. Odbyły się też zabawy na świeżym powietrzu, a także konkurs plastyczny ph "Bezpieczna zabawa". Uczniowie mieli zapewnione upominki, słodki i owocowy poczęstunek oraz kiełbaski z grilla.
Impreza "Żyć zdrowo i bezpiecznie" została sfinansowana ze środków Komitetu Rodzicielskiego oraz PFRON przy udziale PCPR w Sokółce.

 

 

VIII Szkolny Konkurs Wiedzy klas I- III "Uczeń z klasą" - Rok 2012/2013

18 czerwca 2013 roku odbył się VIII Konkurs Wiedzy "Uczeń z klasą", w którym uczestniczyli uczniowie klas trzecich.
Do konkursu z każdej klasy wyznaczony został jeden "gracz" oraz jego "przyjaciel". Klasa, także brała udział w konkursie jako koło ratunkowe, z którego mógł skorzystać gracz. Do rywalizacji przystąpili:
Klasa III a - Kornel Buraczyk i Maja Garkowska
Klasa III b - Izabela Daszuta i Kinga Oszer
Klasa III c - Michał Miroń i Gabriela Słoma
Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy z różnych dziedzin, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz wyrobienie nawyków zdrowej rywalizacji.


Zdobywcą zaszczytnego tytułu "Ucznia z klasą" został uczeń klasy III c - Michał Miroń.
Konkurs zorganizowały i przeprowadziły p. E. Dziewiątkowska i D. Surmacz.
Wszystkim uczniom gratulujemy umiejętności współpracy w grupie rówieśniczej.

 

W dniu 19.06.2013 w klasie IIIa SP odbyło się Klasowe Święto Rodziny.
Na tę uroczystość zaprosiliśmy naszych rodziców i rodzeństwo. Na początku przedstawiliśmy gościom część artystyczną, w której zostały zaprezentowane nasze talenty literackie i muzyczne oraz taneczne. Wręczyliśmy wszystkim własnoręcznie wykonane upominki. Przy słodkim poczęstunku wspominaliśmy chwile, które wspólnie przeżyliśmy w ciągu trzech lat nauki, oglądaliśmy prace wykonane na zajęciach, albumy o Sokółce, które samodzielnie przygotowaliśmy w grupach.
Było wesoło i miło, chociaż to nasze pożegnalne spotkanie. Po wakacjach spotkamy się już w klasie IV.

 

V Międzyszkolny Festiwal Talentów.

29 maja 2013 roku w naszej szkole odbył się IV Międzyszkolny Festiwal Talentów.
Był to dzień pełen atrakcji i wrażeń.
Panie: Magdalena Klimiuk i Dorota Korczak zorganizowały i przeprowadziły konkurs językowy dla gimnazjalistów pod hasłem „Pokaż nam swój język!”. Młodzież mogła sprawdzić w nim umiejętności językowe biorąc udział w różnych, bardzo ciekawych konkurencjach. Przedstawiciele klas zmagali się z rozmaitymi zadaniami. Na zwycięzców czekały nagrody w postaci drobnych upominków. Uczestnicy dobrze się bawili rozwijając jednocześnie swoją wiedzę w zakresie języków obcych.
Następnie wszyscy udali się na boisko szkolne, gdzie czekała atrakcja w postaci licznych występów utalentowanych kolegów i koleżanek.
Najmłodszymi gośćmi były dzieci z sokólskich przedszkoli. Zaprezentowały swoje talenty muzyczne, recytatorskie i taneczne. Pokazy maluchów zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie.
Mogliśmy również podziwiać prezentacje muzyczne, m.in.: grę na gitarze elektrycznej (Filip Czyżewski VIc), syntezatorze muzycznym (Jakub Aleksza IVa), grę na gitarze akustycznej oraz śpiew (Weronika Kałuska VIa, Magdalena Kowalewska IVb). Talent wokalny zaprezentowała również uczennica klasy Vc- Kaja Klimczak, której akompaniował na gitarze tata.
W układzie tanecznym zaprezentowała się szkolna grupa cheerlederek, jak również uczniowie niepełnosprawni z naszej szkoły przygotowani przez pedagogów wspomagających. Atrakcją imprezy były stoiska z przysmakami wyczarowanymi przez uczniów. Wszystkie potrawy były przepyszne.

Dzięki głównemu sponsorowi festiwalu - PZU, wszyscy jego uczestnicy otrzymali upominki oraz znaczki upamiętniające ich udział w imprezie. Serdecznie dziękujemy!

"IV Międzyszkolny Festiwal Talentów" uważamy za udany i czekamy już na kolejny. Na wspomnienia zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Święto Flagi.

9 maja obchodziliśmy w naszej szkole "Święto Flagi". Z tej okazji uczniowie klas IV – VI pod kierunkiem p. Joanny Piskurewicz i p. Justyny Horsztyńskiej – Szerejko przygotowali akademię patriotyczną. Odbył się również pokaz musztry sztandarowej z udziałem sztandaru szkoły przygotowanej przez p. Słąwomira Kostadinov.
 

Nasza najpiękniejsza

Hen, od Morza Bałtyckiego,
aż po ostre szczyty Tatr
leci obok samolotu
nasz kolega, polski wiatr.
Razem z nami patrzy z góry
na rozległy, jasny kraj,
który zawsze naszym sercom
będzie bliski, taki naj.

Ref. Najpiękniejsza i najmilsza,
jest nasza ojczyzna,
cenniejsza niż złoto
i najbardziej żyzna,
najweselsza i najdroższa,
najbardziej lubiana,
najsympatyczniejsza i zawsze kochana
Wisły wstęga tam niebieska,
wśród złoconych słońcem pól,
wiejskiej drogi żółta kreska,
chatka mała niczym ul,
lasów brzuchy szmaragdowe
i bukiety barwnych łąk,
miasta takie kolorowe,
nigdy nie wyjadę stąd.
Piękna jest nasza ziemia

Piękna jest nasza ziemia
przejrzysty nad nią błękit.
Piękna jest nasza mowa
i pieśni i piosenki.

Piękna jest nasza Wisła
Od gór dalekich do morza.
Piękne są nasze dęby,
Topole, sosny i brzozy

I piękna jest Warszawa
w blasku neonów i okien,
i szybki lot odrzutowca,
Co ginie pod obłokiem.

Piękna jest nasza szkoła
i piękna zieleń boiska.
Strumień jest piękny i łąka
i zboża fala złocista.

Piękny jest Biały Orzeł.
piękna jest biel i czerwień.
Piękna nasza Ojczyzna
kochać będziemy cię wiernie.

 

W związku z obchodami Święta Flagi, które przypada 2 maja, w naszej szkole w dniu 8.05.2013r. odbyły się zajęcia otwarte dla uczniów klas I-III i nauczycieli ZSI. Tematem zajęć były polskie symbole narodowe. Zorganizowano je w formie trzech warsztatów dla poszczególnych poziomów klasowych. Klasa III a przedstawiła krótką inscenizację przybliżającą uczniom wiadomości o symbolice polskiej flagi, godle narodowym i naszym hymnie. Dzieci recytowały patriotyczne wiersze o miłości jaką powinniśmy darzyć Ojczyznę. Następnie uczestnicy warsztatów utrwalali wiedzę o symbolach narodowych poprzez wykonanie kart pracy, zabawy plastyczne, słuchanie patriotycznych piosenek, pracę z mapą Polski. Zapamiętaliśmy, jak ważne dla każdego Polaka są symbole narodowe, którym należy oddawać hołd i szacunek. Świadczy to o naszym patriotyzmie. Wszyscy wesoło się bawili i otrzymali na pamiątkę wykonane przez siebie prace.

Zajęcia przygotowały panie: Joanna Horosz, Beata Piktel, Dorota Maliszewska, Barbara Szczebiot, Małgorzata Janusz oraz uczniowie klasy III a.

Uczniowie klas I-III włączyli się w obchody "Święta flagi" w nasze szkole. Zaprezentowali swoje zdanie na temat za co kochają Polskę. Celem tego przedsięwzięcia była promocja nowoczesnego patriotyzmu i nadanie aktualnej treści miłości do Ojczyzny. Oto najciekawsze wypowiedzi:

KOCHAM POLSKĘ ZA...

 • wolność;
 • ludzi, którzy walczyli o jej godność i honor;
 • smaczną kuchnię;
 • bociany, barszcz biały i naród wspaniały;
 • Jan Pawła II;
 • to, że jest moją Ojczyzną;
 • wielkich Polaków;
 • mamę i tatę;
 • śliczny samochód taty;
 • piękne pory roku;
 • chłodne morze;
 • piaszczyste plaże;
 • góry, jeziora, lasy i piękną przyrodę;
 • język ojczysty;
 • nauczycieli, rodziców, przyjaciół;
 • sportowców (Adama Małysza, Justynę Kowalczyk, Roberta Kubicę i innych);
 • wiarę;
 • rodzinę.

Uczniowie chętnie zapisywali swoje wypowiedzi na dużych arkuszach papieru, które następnie zostały umieszczone na dolnym korytarzu szkolnym. Pozostali uczniowie mogli dopisać swoja wypowiedź.
Wypowiedzi dzieci zebrała i zaprezentował p. Ewa Rećko i Alicja Subieta.

 

Przegląd Małych Form Teatralnych "Dramat i tragedię pozostaw teatrowi".

Dnia 20 marca 2013r. młodzież gimnazjalna ZSI, z kółka teatralnego Inte - Gracjusz pod opieką pani Doroty Domin i pani Doroty Maliszewskiej wzięła udział, po raz kolejny w eliminacjach XI edycji Przeglądu Małych Form Teatralnych pod hasłem "Dramat i tragedię pozostaw teatrowi".
Przedstawienie pt. "Trędowaty, bo niekochany" było wystawione w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku, gdzie uczniowie mogli poczuć się jak na prawdziwej scenie. Praca nad spektaklem, eliminacje strefowe, niezwykły klimat konsultacji artystycznych, dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń i sprawiły, że szkoła zamieniała się w teatr.

W dniu 15 marca 2013 roku w Zespole Szkół Integracyjnych w Sokółce odbył się III Festiwal Piosenki Rosyjskiej. Pomysł został zrealizowany dzięki inicjatywie p. Magdaleny Klimiuk i p. Joanny Struczewskiej. Celem Festiwalu było przybliżenie uczniom piosenki rosyjskiej - tradycyjnej i współczesnej oraz zachęcanie młodzieży do kształtowania i doskonalenia własnych umiejętności językowych i artystycznych.
Uczestnikami Festiwalu byli gimnazjaliści z Zespołu Szkół Samorządowych w Dąbrowie Białostockiej, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sokółce, Zespołu Szkół w Nowym Dworze, Gimnazjum w Kuźnicy oraz Zespołu Szkół Integracyjnych.
Wystąpiło 29 uczniów w kategoriach soliści, duety i zespoły wokalne oraz instrumentalno - wokalne. W przerwach, przy słodkim poczęstunku, uczniowie oraz nauczyciele wymieniali się doświadczeniami i refleksjami.
Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie otrzymali podziękowania oraz nagrody.
Festiwal okazał się wyjątkowym zjawiskiem z niepowtarzalną atmosferą, ze względu na skumulowanie się w jednym miejscu ekspresji i radości czerpanej z muzyki przez artystów oraz publiczność.

I Międzyszkolny Konkurs Plastyczno-Literacki - "Opowieść mojej Babci, mojego Dziadka"

W dniu 15 lutego 2012r. w Zespole Szkół Integracyjnych rozstrzygnięto pierwszą edycję Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno-Literackiego "Opowieść mojej Babci, mojego Dziadka".
Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach do wyboru:
I - praca plastyczna,
II - praca stylistyczna.
Konkurs cieszył się dużą popularnością, o czym świadczy ilość nadesłanych prac ze szkół podstawowych i przedszkoli z naszej gminy (68).
Nagrodzono i wyróżniono w obu kategoriach 27 prac, biorąc pod uwagę takie kryteria jak:
samodzielność wykonania,
dobór techniki plastycznej,
ogólne wrażenie artystyczne.
Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział w konkursie i nagrody pocieszenia. Podczas rozdania nagród wszyscy uczestniczyli w przedstawieniu przygotowanym przez koło teatralne naszej szkoły „MIRAŻ” pod opieką p. Joanny Piskurewicz, w słodkim poczęstunku oraz w wystawie prac plastycznych i literackich dzieci uczestniczących w tymże konkursie.

Wyniki:
I kategoria-praca plastyczna

 

 
3-latki I miejsce
Zuzanna Aleksza - Przedszkole nr 4
w Sokółce
5-latki
I miejsce

Iga Miron - Przedszkole nr 2 w Sokółce
II miejsce
Ewa Górska - Przedszkole nr 4 w Sokółce
III miejsce
Fabian Matuk - Przedszkole nr 2 w Sokółce
6-latki
I miejsce
Julia Dębko - Przedszkole nr 2 w Sokółce
II miejsce
Piotr Zajkowski - Szkoła Podstawowa nr 1
w Sokółce
III miejsce
Krystian Daszuta - Przedszkole nr 4 w Sokółce
Wyróżnienie
Oliwia Gliniecka - Przedszkole nr 2 w Sokółce
Angelika Salik - Przedszkole nr 2 w Sokółce
Klasa I
I miejsce

Natalia Florianowicz - ZSO w Sokółce
II miejsce
Weronika Czeremcha - SP Stara Kamionka
III miejsce
Julia Sadowska - ZSO w Sokółce
Klasa II
I miejsce

Zuzanna Rećko - SP Stara Kamionka
II miejsce
Anna Harasimowicz - SP Stara Rozedranka
III miejsce
Piotr Żukiewicz - SP Gieniusze
Klasa III
I miejsce

Jakub Kondrat - SP Stara Rozedranka
II miejsce
Julia Zabłocka - ZSI w Sokółce
III miejsce
Daniel Łukaszewicz - SP Stara Rozedranka
 

II kategoria - praca stylistyczna

Klasa I
I miejsce

Dominika Roszkowska - SP Stara Rozedranka
Klasa II
I miejsce

Wiktoria Wysocka - SP Gieniusze
II miejsce
Aleksandra Wysocka - SP Gieniusze
III miejsce
Karolina Roszkowska - SP Stara Rozedranka
Klasa III
I miejsce

Kowalewska Magdalena - ZSI w Sokółce
II miejsce
Adam Trochim - ZSO w Sokółce
III miejsce
Gabriela Rabiczko - ZSO w Sokółce
Gabriela Poczobutt Odlanicka - ZSO w Sokółce

 

II Międzyszkolny Konkurs Plastyczno-Literacki - "Opowieść mojej Babci, mojego Dziadka"

W dniu 14 lutego 2013r. w Zespole Szkół Integracyjnych rozstrzygnięto drugą edycję Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno-Literackiego "Opowieść mojej Babci, mojego Dziadka".
Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach do wyboru:
I - praca plastyczna
II - praca stylistyczna.
Konkurs cieszył się dużą popularnością, nadesłano 115 prac ze szkół podstawowych i przedszkoli naszej gminy. Nagrodzono i wyróżniono w obu kategoriach 35 prac, biorąc pod uwagę takie kryteria jak samodzielność wykonania, dobór techniki plastycznej, czy ogólne wrażenie artystyczne.
Poniżej prezentujemy wyniki

I kategoria-praca plastyczna
 

3-4 latki
I miejsce:
Izabela Korolczuk- Przedszkole nr 4 w Sokółce
II miejsce:
Aneta Iłendo- SP Stara Rozedranka
III miejsce:
Maja Zubrzycka- Przedszkole nr 3 w Sokółce

5-latki
I miejsce

Emilia Buczyńska- Przedszkole nr 3 w Sokółce
II miejsce
Ewa Górska- Przedszkole nr 4 w Sokółce
III miejsce
Izabela Wysztygiel- Przedszkole nr 3 w Sokółce
6-latki
I miejsce
Emilia Rakieć- Przedszkole nr 3 w Sokółce
II miejsce
Maria Siemieńczuk- SP nr 1 w Sokółce
III miejsce
Zuzanna Baranowska- SP nr 1 w Sokółce

 
Klasa I
I miejsce

Angelika Salik- ZSO w Sokółce
II miejsce
Angelika Płońska- SP Stara Kamionka
III miejsce
Małgorzata Piasecka- ZSI w Sokółce
Julia Anastazja Dębko- ZSO w Sokółce
Klasa II
I miejsce

Anna Baranowska- SP nr 1 w Sokółce
II miejsce
Izabela Deputat- SP Stara Rozedranka
III miejsce
Dominika Leosz- ZSO w Sokółce
Klasa III
I miejsce

Oliwia Paszko- SP Stara Kamionka
II miejsce
Anna Harasimowicz- SP Stara Rozedranka
III miejsce
Izabela Fiedorec- SP nr 1 w Sokółce

Wyróżnienie
Piotr Żukiewicz SP Geniusze

II kategoria - praca stylistyczna

4-latki I miejsce
Zuzanna Roszkowska- SP Stara Rozedranka
5-latki I miejsce
Jakub Borowski- SP Stara Rozedranka
6-latki I miejsce
Jakub Roszkowski- SP Stara Rozedranka
Klasa I
I miejsce

Gabriela Malczyk- ZSI w Sokółce
II miejsce
Laura Jackiewicz- ZSI w Sokółce III miejsce
Karol Kuczko- SP Stara Rozedranka
Wyróżnienie
Maciej Woroniecki- SP Stara Rozedranka
Weronika Bergiel- ZSI w Sokółce
Klasa II
I miejsce

Hanna Winiarska- SP nr 1 w Sokółce
II miejsce
Izabela Horosz- ZSI w Sokółce
Julia ZajczykSP Malawicze Dolne
III miejsce
Dominika Roszkowska- SP Stara Rozedranka
Klasa III
I miejsce

Julia Szomko- ZSO w Sokółce
II miejsce
Agnieszka Ancypo- ZSO w Sokółce
III miejsce
Aleksandra Zalewska- SP nr 1 w Sokółce
 

Organizatorki konkursu p. Teresa Werner i p. Małgorzata Rogowicz zadbały o miłą atmosferę podczas wręczania dyplomów i nagród. Najpierw wystąpił szkolny zespół teatralny "Miraż", z krótkim przedstawieniem. Członkowie zespołu przeprowadzili konkursy taneczne "z balonikiem", "na gazecie”, które dawniej były bardzo popularne w okresie karnawału. Po wręczeniu dyplomów dzieci udały się na słodki poczęstunek.
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym dzieciom gratulujemy!

 

Kulig klasy VIc i VId

Kulig klasy VIc i VId odbył się 17 stycznia w gospodarstwie agroturystycznym w Kundziczach koło Krynek.
Pogoda dopisała – słońce, mróz, śnieg. Oprócz kuligu, który był główną atrakcją wyjazdu, było również ognisko, kiełbaski i zabawa na śniegu, jeżeli ktoś miał ochotę odpocząć mógł ogrzać się przy kominku.
Wszyscy świetnie się bawili.

 

Zabawa karnawałowa klas I - III

15 stycznia animatorzy z Fikolandu przebrani za baletnicę i spidermana przeprowadzili w naszej szkole zabawę karnawałową. Byli również goście specjalni, zapaśnik sumo, który uczył dzieci modnego obecnie tańca "Gangnam style" oraz Scooby Doo, który poprowadził wspaniały pociąg.
Dzieci wystroiły się pięknie a niektóre przebrały się w różnorodne, kolorowe stroje. Były wśród nas: księżniczki, wróżki, lalki monster high, piraci, kowboje, rycerze, biedroneczki, kotki i inne postacie z bajek.
Dzieci chętnie bawiły się przy muzyce. Dodatkową atrakcją były różne konkursy i gry przeprowadzone przez animatorów. I wreszcie ten oczekiwany gość:
"Jedzie Święty Mikołaj
Białą brodą świeci
Worek z prezentami
Ma dla grzecznych dzieci..."
Ponieważ w naszej szkole wszystkie dzieci są grzeczne to i prezenty były wspaniałe.
Karnawałowe atrakcje umożliwiły dzieciom spędzenie czasu w radosnej atmosferze oraz dostarczyły niezapomnianych wrażeń.
Dziękujemy rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku. Pycha!

 

"Merry Christmas Everyone"

15 stycznia 2013 roku odbył się w naszej szkole koncert pod hasłem "Merry Christmas Everyone".
Uczniowie zaprezentowali się w repertuarze bożonarodzeniowym w języku angielskim. Mogliśmy wysłuchać zarówno kolęd, jak i piosenek znanych i lubianych pozostających w klimacie zimy i Bożego Narodzenia.
Każdy z uczestników (a było ich wielu!), miał możliwość zaprezentowania swojego talentu wokalnego. A chętnych było wielu! Gratulujemy talentu oraz odwagi, jak również dziękujemy za wspaniałą zabawę.
Organizatorkami koncertu były Pani Marta Iłenda oraz Pani Dorota Horczak.

 

Konkurs szopek

W dniu 11 stycznia 2013 roku w klasie IIc SP odbył się konkurs szopek bożonarodzeniowych. Prace zostały wykonane przez uczniów klasy IIc. Do wykonania szopek użyto różnorodnych materiałów przyrodniczych, takich jak np. trawa, słoma i innych elementów dekoracyjnych. W jednej z szopek użyto świecących lampek. Wszystkie prace zostały nagrodzone i są do obejrzenia w sali nr 51 - wychowawczyni: Justyna Horsztyńska - Szerejko.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych przez rodziców uczniów z przebiegu konkursu.

 

Jasełka - 21 grudnia 2012

21 grudnia 2012 roku, a więc tuż przed świętami Bożego Narodzenia, w naszej szkole wystawione zostały Jasełka.
Najmłodsi uczniowie wraz ze starszymi kolegami przygotowali pod opieką pani Joanny Piskurewicz oraz pani Teresy Badura wspaniałą część artystyczną, która niewątpliwie zmusiła wszystkich do zastanowienia się nad tym, co w świętach Bożego Narodzenia jest najważniejsze.
Mogliśmy wysłuchać, ale również odśpiewać w towarzystwie bohaterów spektaklu najpiękniejsze polskie kolędy, które stanowiły cudowną oprawę muzyczną i nastrajały świątecznie.
Aktorom i opiekunkom gratulujemy!

 

Wspólnie przygotowujemy wieczerzę wigilijną

Dnia 18 grudnia 2012 r. w Zespole Szkół Integracyjnych w Sokółce odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców i uczniów pod tytułem - "Wspólnie przygotowujemy wieczerzę wigilijną". Zorganizowane zostały przez nauczycieli wspomagających , pracujących w klasach integracyjnych.
Spotkanie miało charakter zajęć praktycznych. Uczniowie wraz z rodzicami dekorowali choinkę, nakrywali do stołu , śpiewali kolędy. Atrakcją zajęć było przybycie Mikołaja z prezentami.
Na zakończenie wszyscy złożyli życzenia świąteczne.

 

II Międzyszkolny Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

13 listopada 2012 roku już po raz drugi, odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej.
Mieliśmy przyjemność gościć wspaniałych młodych artystów z: Drużyny Harcerskiej "Kresowa" przy Zespole Szkół w Kuźnicy, którą prowadzi harcmistrz Jerzy Gimier, Zespołu Szkół w Krynkach, Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sokółce, Szkoły Podstawowej w Kamionce, Zespołu Szkół Ogólnokształcących na Osiedlu Zielonym oraz Gimnazjum Nr 1 w Sokółce. Zaprezentowali się również uczniowie naszej szkoły.
Ich występy wokalne udowodniły, że w młodzieży wciąż drzemie duch patriotyzmu, a pieśni towarzyszące niegdyś wzniosłym wydarzeniom historycznym, są im doskonale znane.
Uroczystość uświetnił swoją obecnością Burmistrz Sokółki- pan Stanisław Małachwiej oraz przedstawiciele Sokólskiego Pododdziału Kawalerii X Pułku Ułanów Litewskich – kapral Stanisław Lingo, plutonowy Jan Skwarko oraz szeregowy – Tomasz Horsztyński, absolwent naszej szkoły. Gościom serdecznie dziękujemy za przybycie, zaś uczniom za stworzenie niezwykłej atmosfery i zaprezentowanie pięknego repertuaru muzycznego.
Na pewno spotkamy się za rok! Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Dzień integracyjny uczniów gimnazjum.

5 listopada 2012 roku Samorząd Szkolny pod opieką p. Elżbiety Konieczko wraz z uczniami klas III gimnazjum przygotował uroczystość przyjęcia uczniów klas I gimnazjum w poczet społeczności gimnazjalnej.
Spotkanie rozpoczęło przemówienie pani dyrektor - Marii Lilli Andrzejewskiej oraz uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych na sztandar szkoły.
"Otrzęsiny" polegały na zmierzeniu się uczniów i wychowawczyń obu klas - p. Elżbiety Suszczyńskiej i p. Katarzyny Romanowicz w wielu konkurencjach, nie tylko sportowych. Panie musiały wykazać się doskonałą pamięcią, rozległą wiedzą o podopiecznych oraz talentem artystycznym. Uczniowie zaś, dobrą kondycją fizyczną, poczuciem humoru i apetytem.
Wszyscy bawili się wspaniale, co można zobaczyć w naszej galerii.

 

Pasowanie na ucznia szkoły podstawowej.

Będę starał się być dobrym i uczciwym uczniem.
Będę strzegł honoru szkoły.
Będę szanował swoich nauczycieli, rodziców i kolegów.
Będę uczył się tego, co ważne i piękne.
Będę kochał swoją Ojczyznę.


Tak 26 października 2012r. ślubowali uczniowie klas pierwszych.
Podróżując po Krainie Mądrości, Krainie Miłości, Krainie Śpiewu i Krainie Pracy dzieci musiały wykazać się swoimi wiadomościami, umiejętnościami, popisać się talentami i poczuciem humoru.
Po zdanym egzaminie w obecności nauczycieli, uczniów starszych klas, rodziców i zaproszonych gości wicedyrektor szkoły pani Krystyna Zubrzycka dokonała pasowania na ucznia.
W poczet uczniów Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce zostało przyjętych 52 dzieci:
W kl Ia integracyjnej uczy się 20 uczniów, a wychowawczyniami są p. Urszula Szczebiot i p. Ewa Dziewiątkowska.
W kl Ib uczy się 32 uczniów a wychowawczynią jest p. Teresa Werner.
Wszystkim nowym uczniom naszej szkoły życzymy samych sukcesów i wiele radości.

"Niech was jedynki nie spotykają
a szóstki same się do was pchają"

 

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole.


12 października 2012 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W tym uroczystym dniu gościliśmy w naszych progach nagrodzonych nauczycieli z całej gminy, którzy z rąk zastępcy burmistrza Sokółki- Krzysztofa Szczebiota, otrzymali nagrody i usłyszeli życzenia, w których pan Burmistrz przypomniał o wielkiej wartości, jaką stanowi edukacja oraz o szczególnej misji, jaką jest praca pedagoga, często dziś niedoceniana.
Zgromadzonym nauczycielom za trud oraz poświęcenie włożone w wychowanie dzieci podziękował również w imieniu rodziców uczniów naszej szkoły pan Maciej Wierzbicki- przedstawiciel Rady Rodziców.
Spotkanie zamknęła część artystyczna przygotowana przez panią Justynę Horsztyńską- Szerejko i jej podopiecznych. Zapraszamy do galerii.

 

Uroczystość podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego.

5 października 2012 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę hali gimnastycznej powstającej przy ZSI.
W ten wyjątkowy dla społeczności szkolnej dzień, gościliśmy w naszej szkole wielu znakomitych gości, dzięki którym realizacja tego projektu doszła do skutku.
Pod aktem erekcyjnym swoje podpisy złożyli przedstawiciele duchowieństwa, władz samorządowych, Kuratorium Oświaty, nauczycieli, rodziców i uczniów. Następnie dokument został wmurowany w ścianę powstającej hali.
Na zakończenie zgromadzeni goście, nauczyciele i uczniowie mogli symbolicznie pożegnać starą salę oglądając część artystyczną zatytułowaną „Sąd nad salą” przygotowaną przez panią Dorotę Domin oraz uczniów gimnazjum.
Cieszymy się bardzo, że wielkimi krokami zbliża się moment, w którym zajęcia wychowania fizycznego będą odbywały się na hali gimnastycznej o jakiej marzyliśmy. Mamy nadzieję, iż nowa hala będzie miejscem odkrywania talentów sportowych oraz krzewienia miłości do sportu wśród młodych ludzi. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu. Zapraszamy do galerii.

 

Debata wyborcza i wybory do samorządu szkolnego.

Debata wyborcza

24 września 2012 roku odbyła się w naszej szkole debata wyborcza, w której wzięli udział kandydaci na Przewodniczącego Samorządu Szkolnego. Na spotkaniu tym po raz ostatni przed wyborami mieli okazję zaprezentować swój program, jak również przekonać szkolnych wyborców o tym, że to właśnie na nich warto oddać ten jeden głos. Łatwo nie było, gdyż nasi młodzi "politycy" zostali poddani serii, często trudnych i zaskakujących pytań, na które jednak odpowiadali szczerze i chętnie, dowodząc tym samym, że są właściwymi osobami do pełnienia funkcji Gospodarza Szkoły. Wybór nie będzie łatwy!

Wybory

27 września 2012 roku, już od rana, uczniowie naszej szkoły oddawali swoje głosy na wybranych kandydatów na Przewodniczącego Szkoły, zaś członkowie komisji wyborczej ciężko pracowali licząc je.
W rezultacie Przewodniczącym Szkoły na rok szkolny 2012/2013 został Mateusz Daszuta z klasy III B gimnazjum, który zdobył największą ilość głosów, zaś Jego zastępcą została wybrana Klaudia Daszuta uczennica tej samej klasy.
Wybranym Włodarzom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów, w jakże trudnej pracy Gospodarza Szkoły. Nie zawiedźcie swoich wyborców! Trzymamy kciuki!

Oto fotorelacja z debaty wyborczej i głosowania.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami integracyjnymi Nr 2 w Sokółce
  16-100 Sokółka
  ul Szkolna 2
 • 85 7112136

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 236987