Zajęcia plastyczne

Prace naszych uczniów

Koło fotograficzne

Uczniowie klas gimnazjalnych, w ramach zajęć artystycznych realizują moduł dotyczący fotografii cyfrowej. Podczas zajęć zgłębiają tajniki dotyczące podstaw teorii fotografii, budowy i klasyfikacji aparatów fotograficznych, istotnych parametrów wykonywania zdjęć oraz wybranych zagadnień kompozycji kadru. Ponadto uczą się rozróżniać podstawowe gatunki fotograficzne, techniki, jak również dzieła i nazwiska wielkich twórców tej dziedziny sztuki. Największą radość sprawiają im zajęcia warsztatowo- praktyczne, kiedy to mogli wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce, wmogą wykazać się inwencją twórczą i stworzyć własne dzieła. Oto efekty ich pracy. Zapraszam do galerii.

Koło fotograficzne 2013/14- prace Julii Jarno z I gimnazjum

Zajęcia plastyczne

Sztuka odgrywa istotna rolę w wychowaniu człowieka. Na co dzień wyzwala go od uległości wobec istniejącej wokół niego rzeczywistości, dzięki czemu pozwala mu stwarzać lepszy i ciekawszy świat.
Wycieczka w świat sztuki jest dla człowieka estetycznym przeżyciem i ucieczką od powszedniości. Uczy go widzieć ten świat innymi oczyma. Za każdym razem, gdy wraca z tej podróży jego doznania i wrażliwość na otaczający świat stają się pełniejsze i bogatsze. Wyzwalają w człowieku odważniejsze działania.
Wychowanie poprzez kontakt ze sztuką staje się siłą napędową wszelkich realizacji, radości życia i rozwoju. To ważna sfera duchowego wzruszenia przyczyniająca się do ogólnego rozwoju młodego człowieka, poznawania świata i siebie. Pełne i prawdziwe ludzkie życie nie jest możliwe zarówno bez pracy, jak też piękna estetycznego przeżywania.
Rozwijanie wrażliwości na otaczający nas świat, kreatywności oraz poczucia piękna to główne cele lekcji plastyki i zajęć plastycznych prowadzonych w naszej szkole.
Oto galeria prac naszych uczniów. Zapraszam

Katarzyna Romanowicz