• Kiermasz słodkości

• Przedstawiamy Wam Norkę. Jest ona podopieczną Sokólskiego Schroniska dla Zwierząt. Historia Norki, tak jak i większości zwierząt które zanim trafią do schroniska, jest smutna – porzucone, zaniedbane.  Ale są takie osoby jak Wy kochani uczniowie i drodzy rodzice, którzy angażujcie się w pomocy organizowaną przez nasze Szkolne Koło Wolontariatu i Mały Samorząd. To dzięki Wam z ostatniego kiermaszu słodkości zebraliśmy kwotę 3060 zł. Została ona przeznaczona na skomplikowaną operację łapy właśnie wyżej przedstawionej Norki. Całkowity koszt zabiegu to 5000 zł. Dzięki Wam większa cześć tej sumy została opłacona z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży słodkich wypieków.

A Norka, jak widzicie na zdjęciach, dochodzi do siebie po operacji. Mamy nadzieję, że znajdzie kochający dom.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w nasz kiermasz.

Szkolne Koło Wolontariatu i Mały Samorząd klas I-III

• Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku

• 17 kwietnia odbyły się eliminacje do Finałów Wojewódzkich w turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Szkołę reprezentowały 3 drużyny w 3 kategoriach wiekowych. Do Finałów Wojewódzkich w Łomży zakwalifikowały się dwie drużyny.

• Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Strzelectwie Sportowym

• 17 kwietnia 2024r. drużyna strzelecka dziewcząt z naszej szkoły w składzie: Karolina Bujwicka, Emilia Cichowlas, Zuzanna Galewska i Daria Nienałtowska brała udział w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Strzelectwie Sportowym. Młodzież rywalizowała w konkurencji karabin pneumatyczny 30 strzałów w postawie stojącej. W zawodach startowało 14 drużyn, a nasze dziewczęta zajęły 5 miejsce w województwie podlaskim. Gratulujemy!

• XIII Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej „Music Zone”

• W dniu 17.04 uczennice naszej szkoły wzięły udział w XIII Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej „Music Zone” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Sokółce.

Aleksandra Tomaszycka, uczennica klasy III a, wyśpiewała drugie miejsce w kategorii klas I-III piosenką Rihanny „Diamonds”.

Oliwia Popławska, uczennica klasy VI c, zachwyciła jury swoim wykonaniem piosenki „Once Upon a December” i zajęła III miejsce w kategorii klas IV-VIII.

Julia Nowik i Julia Sańko, uczennice klasy V b, zabrały wszystkich obecnych na sali do lat 80. prezentując w duecie piosenkę Modern Talking „Cheri Cheri Lady”.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i bilety do kina na wybrany seans filmowy. Osoby, które stanęły na podium, otrzymały dodatkowe nagrody, m. in. grę planszową, głośnik bezprzewodowy, mikrofon czy powerbank.

Dziękujemy za możliwość udziału w konkursie, słony i słodki poczęstunek na miejscu oraz wspaniałą zabawę!

• Dzień czekolady

• Dzień czekolady to jeden z najsłodszych dni w roku. Celebrowanie tego dnia jest okazją do zabawy, uczenia się i eksperymentowania z różnymi smakami. Dzieci z klasy 2 b w tym dniu miały okazję zobaczyć, powąchać, dotknąć, a przede wszystkim spróbować czekoladę. Dzieci dowiedziały się z czego powstaje czekolada oraz co jest jej głównym składnikiem. Zapoznały się również z procesem jej powstawania. Jednak najciekawszym momentem lekcji była degustacja owoców zanurzonych w gorącej czekoladzie wypływającej z czekoladowej fontanny.

• Szczegółowy plan obchodów Dnia Ziemi 22 kwietnia!

• RECYKLINGOWA FABRYKA ZABAWEK – uczniowie klas 4-5

- uczniowie, którzy wykonają zabawkę z surowców wtórnych przynoszą ja w poniedziałek do sali 35 do godz. 10.00, zabawki muszą być podpisane (naklejona karteczka: imię i nazwisko, klasa)

- od godz.10.00 do 12.00 – będzie można głosować na najfajniejszą recyklingową zabawkę (głosują wszyscy uczniowie oraz zapraszamy do głosowania nauczycieli), głosowanie będzie odbywać się na przerwach obok s.35.

- o godz. 12.35 ogłoszenie wyników głosowania odbędzie się na hali sportowej

(prosimy, aby każdy kto wykonał zabawkę był obecny)

WAŻNE!!! Każdy uczeń który wykona taką zabawkę otrzyma ocenę celującą z techniki i przyrody (biologii).

POKAZ EKO-MODY- klasy 6-8 (osoby chętne z klasy 5)

Na piątej godzinie lekcyjnej, na hali sportowej odbędzie się pokaz mody wykonanej z surowców wtórnych.

- od 4 godziny lekcyjnej na hali sportowej przygotowuje się grupa techniczna (prosimy o przygotowanie odpowiedniej muzyki do pokazu)

- również od 4 godziny lekcyjnej prosimy o przygotowanie się osób prezentujących strój (modelka/model +2 osoby do pomocy).

- na piątej godzinie – prezentacja w kolejności:

• Osoby chętne z klasy 5

• Klasa 6

• Klasa 7

• Klasa 8

- wybór najbardziej pomysłowej kreacji (komisja)

WAŻNE!!! Za wykonanie ubrania z surowców wtórnych uczeń (grupa uczniów) otrzymuje ocenę z techniki (klasy 5 i 6) oraz wedle wyboru z biologii, geografii lub chemii.